Sporti

Tifozët kroatë shkaktojnë probleme të mëdha në Portugali, frikë tek qytetarët atje

08/10/2022 08:40
nga:Mergim Rreci

Dhjetra tifozë të Hajduk Splitit shkaktuan vërtet panik mbrëmjen e së martës në qendrën historike të Guimaraes, në prag të ndeshjes së raundit të tretë kualifikues të Ligës së Konferencës.

Grupi filloi të lëshonte sende piroteknike dhe shpërthimet e tyre shkaktuan panik në dhjetëra njerëz që ndodheshin në sferat e qendrës historike të qytetit, përcjell GazetaBlic Sport.

Tifozët njihen për mentalitetin e tyre të ashpër, të cilët ndër vite kanë shkaktuar probleme të mëdha në vendet ku kanë udhëtuar.