Euro2024

Thiago Alcantara ‘rikthehet’ te Barcelona

07/10/2024 13:03
nga:Mergim Rreci

Dy ditë pasi shpalli fundin e karrierës së tij si lojtar, në moshën 33-vjeçare, Thiago Alcântara ishte në Cidade Desportiva të Barcelonës mëngjesin e kësaj të mërkure, në ditën e parë të punës së skuadrës nën komandën e Hansi Flick.

Sipas Marca , ish-mesfushori, i cili mbaroi stërvitjen në Barcelonë dhe përfaqësoi ekipin për katër sezone, mund t’i bashkohet skuadrës së drejtuar nga trajneri gjerman, me të cilin ka pasur një marrëdhënie të mirë që nga ditët e tij në Bayern, transmeton GazetaBlic Sport.

Mundësia që ish-lojtari të mos jetë pjesë e stafit por t’i bashkohet herë pas here është gjithashtu një skenar i besueshëm, sipas publikimit.

/GazetaBlic Sport/