Kupa e Botës 2022

Tek Roma janë të shqetësuar, Federata e Portugalisë po shton presionin tek Mourinho

12/21/2022 21:41
nga:Mergim Rreci

Roma është gjithnjë e më e shqetësuar për të ardhmen e trajnerit të tyre, sepse Federata Portugeze po shton presionin e tyre për Jose Mourinhon.

Special One është shfaqur si zgjedhja e tyre e parë për të zëvendësuar Fernando Santos, i cili e ndërpreu kontratën e tij me pëlqim reciprok pasi humbi çerekfinalen e Kupës së Botës kundër Marokut, përcjell GazetaBlic Sport.

Mourinho është nën kontratë me Romën deri në qershor 2024 dhe gjithmonë ka siguruar se synon të respektojë të gjithë marrëveshjen, pavarësisht lidhjeve që kishte me klubet e Premier League.

Megjithatë, kur bëhet fjalë për mundësinë për të udhëhequr vendin e tij, mund të jetë e mjaftueshme për ta bërë atë të rimendojë. Sipas Sky Sport Italia, Federata Portugeze po shton presionin ndaj Mou-së për të marrë një vendim sa më shpejt të jetë e mundur.

/GazetaBlic Sport/