Sporti

Tek Milani në mesin e shumë dilemave, Bayern Munich po kërkon shërbimet e Theo Hernandez

02/27/2024 17:04
nga:Mergim Rreci

Bayern Munich ka filluar të interesohet për një lëvizje për Theo Hernandez, një futbollist që Milani nuk po kërkon ta shesë në afatin kalimtar të verës.

Ndërsa shitja e Sandro Tonalit te Newcastle United verën e kaluar tregoi se kuqezinjtë nuk janë të gatshëm të ndahen me lojtarët kryesorë për shuma të mëdha, Theo Hernandez është një nga futbollistët më ndikim të rëndësishëm në skuadrën e Stefano Piolit, transmeton GazetaBlic Sport.

Theo Hernandez është paraqitur si mbrojtës i majtë dhe qendërmbrojtës këtë sezon, duke shkëlqyer si në sulm ashtu edhe në mbrojtje. Ai ka shënuar katër gola dhe ka dhënë nëntë asistime në 33 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon.

Siç raportohet nga Daniele Longo i Calciomercato.com, Bayern kontaktoi agjentët e Hernandez për të eksploruar një lëvizje në ditët e fundit, të vetëdijshëm se Milani nuk konsideron asnjë lojtar të pashitshëm në klimën aktuale.

Pavarësisht kësaj, kuqezinjtë nuk po kërkojnë të përfitojnë nga francezi këtë verë dhe po planifikojnë ta mbyllin atë në një marrëveshje të re afatgjate, të gatshëm për të përmirësuar pagat e tij totale prej 4.5 milionë euro. Kontrata e tij aktuale skadon në qershor 2026, pasi është rinovuar për herë të fundit dy vjet më parë.

/GazetaBlic Sport/