Showtime

Të gjitha herët kur Dua Lipa dëshmoi se ia vlen të vishemi me stil të viteve 2000

05/01/2021 09:51
nga:M K

Dua Lipa po kthen stilin e viteve 2000.

Në modë, tendencat e vjetra janë përsëri të reja dhe së fundi, yjet po dëshmojnë që fillimi i viteve 2000 janë rikthyer në stil, shkruan Entertainment Tonight, transmeton lajmi.net.

Tani, ne e pranojmë që kjo mund të jetë pak polarizuese pasi ata që përjetuan gjërat e hershme të dorës së parë e dinë që jo të gjitha tendencat e modës ishin apo jo, të veshshme.

Sidoqoftë, tendencat ishin argëtuese dhe nëse ndiheni nostalgjik dhe ndjeheni një person që preferon t’i provojë trendet e vjetra, “ET Style” ka mbledhur stilin e disa prej yjeve dhe modelet e preferuara të estradës.

Disa prej tyre po ndjekin trendet e bëra nga viti 2000 deri më 2009 nga ikonat si Paris Hilton, Britney Spears dhe Destiny’s Child.

Mendoni, xhinse me gji të ulët, bluzë të ‘klubit’, kombinime njëngjyrëshe, minifunde të ndezura dhe xhupa veluri.

Ndërsa filloni të bëni pazaret për veshjet tuaja verore, merrni parasysh të vishni disa nga këto trende kthyese për daljet pas bllokimit.

Bleni rrobat dhe aksesorët më të mirë të stilit të hershëm të viteve 2000, të frymëzuar nga njerëzit e famshëm.

Dua Lipa është mbretëresha e rikrijimit (dhe modernizimit) të veshjeve nga dekada.

Veshjet e saj janë një kombinim seksi dhe i mirë, duke përfshirë pantallonat me gji të ulët, minifundet të ndezura dhe xhinse të dyfishtë.