Cool

Të dehur e gjysmë të zhveshur, të rinjtë britanikë “shthuren” në fundjavë (FOTO)

04/18/2021 12:48
nga:Gazeta Blic

Të rinjtë britanikë u janë rikthyer festave, duke injoruar masat anti-Covid. Ata kanë mbushur rrugët e Britanisë, por nuk kanë munguar edhe problemet.

Disa shihen që e kanë tepruar me alkoolin, ku kanë nisur trazirat në rrugë. E disa të tjerë, janë parë më të qetë.

Në raste të caktuara, mediat britanike shkruajnë se është dashur ndërhyrja e policisë, e jo në pak raste, disa prej tyre janë shoqëruar në komisariat.

Kujtojmë se Britania e Madhe ka lehtësuar masat e vendosura të COVID-19, e një nga masat ka qenë hapja e bareve dhe restoranteve. E siç duket, të rinjtë kanë shfrytëzuar në maksimum këtë mundësi.