Showtime

Tayna rikthehet fuqishëm, triumfon në të gjitha platformat muzikore

07/03/2024 15:33
nga:G B

Tayna, këngetarja e njohur e muzikës shqiptare është rikthyer fuqishëm në skenë dhe po triumfon në të gjitha platformat muzikore.

Në TikTok, kënga “Si Ai” nga Tayna është përdorur në mbi 150,000 video deri tani, duke u bërë virale me sfida dhe koreografi të ndryshme​. Ky përdorim pasqyron popullaritetin e këngës.

Kënga e saj ka shkaktuar një reagim të madh dhe ka arritur përmasa botërore, duke e bërë te njohur në nivele ndërkombëtare.
Në aplikacionin e famshëm Shazam në Gjermani kënga “Si Ai” është më e preferuara dhe më e kërkuara me rreth 94,741 here.

Ky është një tregues i qartë i suksesit dhe popullaritetit të saj në tregun muzikor ndërkombëtar.

Tayna vazhdon të tregoj talentin dhe aftesitë e saj në muzikë, duke arritur suksese të mëdha në karrierën e saj.

Kënga ‘Si Ai’ është rikthyer në platformën muzikore Spotify.

Shumë shpejtë do të rikthehet edhe në kanalin e zyrtar të Tayna në YouTube.