Sporti

Super statistikat e Leverkusen dhe Xabi Alonso-s, në 32 ndeshje nuk njeh asnjë humbje

02/17/2024 23:56
nga:Mergim Rreci

Bayer Leverkusen dhe Xabi Alonso po kalojnë një moment vërtet magjik.

Skuadra e drejtuar nga trajneri spanjoll fitoi 1-2 në transfertën e Heidenheim këtë të shtunë, duke vazhduar të qëndrojë e palëkundur në krye të renditjes së Bundesliga-s, me tetë pikë diferencë momentalisht nga Bayern Munich i vendit të dytë.

Në çdo rast, statistikat e “Aspirinave” janë të pabesueshme, në 32 ndeshjet e fundit skuadra numëron plot 28 fitore dhe 4 barazime, por nuk ka asnjë humbje në të gjitha kompeticionet