Kupa e Botës 2022

Suksesi i Messit e ka ‘goditur’ Ronaldon, do të luajë në Kupën e Botës 2026

12/20/2022 18:44
nga:Mergim Rreci

Sipas një informacioni këtë të martë, Marca raporton se Cristiano Ronaldo është i vendosur të luajë në Botërorin 2026 për Portugalinë.

Gara do të luhet në Shtetet e Bashkuara, Meksikë dhe Kanada, midis 8 qershorit dhe 3 korrikut 2026, dhe, në atë kohë, sulmuesi portugez do të jetë 41 vjeç, përcjell GazetaBlic Sport.

Marca gjithashtu thekson se fitorja e Lionel Messit dhe Argjentinës në Kupën e Botës 2026 “ishte një goditje e fortë” për Ronaldon dhe ai tashmë ka synimin e madh që këtë sukses ta festojë në vitin 2026.

/GazetaBlic Sport/