Geek

Specifikat e kamerës që do të vijnë në linjën e iPhone 15

08/28/2023 07:37
nga:G C

Apple pritet që të prezantojë linjën e iPhone me 12 ose 13 shtator dhe telefonat siç është përfolur do të vijnë me një sërë veçorish.

Këtë vit, të gjithë telefonat e linjës iPhone 15 pritet të jenë me kamerën kryesore prej 48 megapikselë, raporton ITHome, së bashku me një kamerë ultra të gjerë tashmë standarde 12 megapikselë.

iPhone 15 Pro pritet të marrë një kamerë shtesë 12 megapikselë me zmadhim optik 3x, ndërsa iPhone 15 Pro Max pritet të marrë një lente të re 5-6x me zmadhim optik-periskop, thotë Ming-Chi Kuo, analist i produkteve të Apple.

Ai gjithashtu thotë se kamera kryesore 48 MP e telefonave të linjës iPhone 15 do të jetë e një dizajni të ri sensor të grumbulluar që do të lejojë performancë më të mirë në dritë të ulët.