Euro2024

Spanja – Franca, formacionet e mundshme

07/09/2024 08:58
nga:Mergim Rreci

Finale para finales mbrëmjen e sotme në Euro 2024.

Spanja dhe Franca do të përballen në gjysmëfinale, duke kërkuar biletën për finalen e madhe, shkruan GazetaBlic Sport.

‘Furia e Kuqe’ e eliminoi Gjermaninë në raundin e kaluar, kurse Franca triumfoi pas penalltive ndaj Portugalisë.

Carvajal, Le Normand dhe Pedri janë mungesat e mëdha tek Spanja, kurse nuk ka ndonjë lojtarë që do të mungojë tek ‘Gjelat”.

Ky takim luhet me fillim nga ora 21:00, kurse këto janë formacionet e mundshme:

Spanja: Simon: Navas, Nacho, Laporte, Cucurella; Olmo, Rodri, Ruiz: Yamal, Morata, Williams

Franca:Maignan;Kounde,Saliba,Upamecano, Hernandez; Kante, Tchouameni, Rabiot; Griezmann; Kolo Muani, Mbappe

/GazetaBlic Sport/