Cult

Sot nis festivali i vjeljes së rrushit “Hardh Fest 2022”, pas dy vitesh pauzë

09/02/2022 08:06
nga:G C

Sot në Rahovec do të nisë festivali i vjeljes së rrushit “Hardh Fest 2022”.

Ceremonia e hapjes do të bëhet N’Konak të Rahovecit, tek shtëpia e verës, nga ora 10:00.

Festivali do të mbahet në datat 2, 3 dhe 4 shtator, njofton Klankosova.tv.

Ky festival nuk o organizua në dy vitet e fundit, për shkak të pandemisë COVID-19.

Festa e vjeljes së rrushit organizohet që nga viti 2001.