Cult

Sot dy vite nga vdekja e Rasim Thaçit – Cimës

03/26/2023 09:00
nga:G C

Sot janë bërë dy vite që kur ka ndërruar jetë aktori dhe humoristi i njohur kosovar, Rasim Thaçi – Cima.

Cima vdiq më 26 mars të vitit 2021 për shkak të komplikimeve me COVID-19.

Ai ka vdekur në moshën 71- vjeçare.

Cima u bë i njohur si pjesë e grupit “Treshi përsheshi”, së bashku me të ndjeri Ibrahim Krajkova – Leci dhe Sevdai Radogoshi – Qumili.