Sporti

Skuadra e tij humbi finalen e Superkupës në minutat e fundit, ky është komenti interesant nga Allegri

01/13/2022 08:42
nga:Mergim Rreci

Max Allegri pranon se humbja e Juventusit në Superkupën e Italisë ndaj Interit pesë sekonda nga fishkëllima e fundit e bën atë të ndihet se futbolli u shpik nga djalli.

“Ishte një lojë e vërtetë, një test i mirë për ne për të parë se ku jemi. Fatkeqësisht, futbolli ndonjëherë duket sikur është shpikur nga djalli”, tha Allegri për Sport Mediaset, përcjell GazetaBlic Sport.

“Bëmë një gabim naiv pesë sekonda nga fundi, por luajtëm kundër ekipit më të fortë në Itali për momentin dhe patëm disa raste, duke i lejuar Interit shumë pak. Ne luftuam në 10 minutat e para, por më pas bëmë shumë mirë.”

“Një humbje pesë sekonda nga fundi dhemb, por ne duhet ta përdorim atë zemërim për Serinë A, Kupën e Italisë dhe Ligën e Kampionëve.

“Duhet të shohim anët pozitive, skuadra po përmirësohet, veçanërisht fizikisht. Ishte një lojë e vetme, nuk shkoi ashtu siç donim, kështu që tani fokusohemi në ligë”, përfundoi ai.

/GazetaBlic Sport/