Euro2024

SKANDAL: As 10 minuta nuk kalojnë | Tifozët serb këndojnë dy herë “Kosova është Serbi”

06/25/2024 21:15
nga:Lorik J

Kanë kaluar 10 minuta lojë në ndeshjen Danimarkë – Serbi.

Në ndeshjes mes Danimarkës dhe Serbisë tashmë tifozët serb u përkujdesën për skandalet e para, shkruan GazetaBlic Sport.

Ende pa kaluar 10 minuta lojë, dy herë tifozët e Serbisë kënduan këngën “Kosova është Serbi”, e cila është e ndalueshme rreptësisht nga UEFA.

Shpresojmë që UEFA ta denojë më në fund Serbinë për këto gjeste.

Poashtu, në stadium janë dy flamunj me hartën e Kosovës si pjesë e Serbisë.