Cool

Si të kaloni kohë me shokët apo shoqet pa harxhuar shumë para?

12/04/2021 10:39
nga:G C

Kalimi i kohës me të dashurat tuaja nuk është vetëm argëtim, por është edhe një kursim i vërtetë i jetës ndonjëherë. Ndihmon në ngritjen e humorit dhe ju bën të ndiheni të lidhur. Problemi i vetëm është se kalimi i kohës me miqtë mund të kushtojë shumë nëse jeni duke bërë gjëra të shtrenjta si të dilni për të ngrënë ose të pini pije pas punës. Pra, për t’u siguruar që mund të shihni më shumë nga miqtë tuaj ndërsa shpenzoni më pak nga paratë tuaja, këtu janë disa aktivitete buxhetore që duhet të bëni së bashku.

Gatuani së bashku

Ju nuk duhet të jeni një kuzhinier i shkëlqyeshëm për të përgatitur një vakt të shijshëm me shokun tuaj. Pra, në vend që të dilni në restorantin tuaj të preferuar, gjeni një recetë të shijshme, shkruani listën tuaj ushqimore dhe shikoni ishujt për të gjetur përbërësit e përsosur për darkën tuaj të qëndrimit në shtëpi.

Vizitoni një galeri

Galeritë dhe muzetë ndonjëherë ofrojnë një ditë falas ose një çmim të reduktuar për t’u vizituar. Pse të mos kaloni disa orë duke kontrolluar disa arte? Do të shihni (dhe mësoni) diçka të re.

Dilni jashtë

Pavarësisht nga stina, një shëtitje e shpejtë është një mënyrë e shkëlqyer për të kaluar kohën me një mik. Arianna Huffington, rekomandon të bëni një shëtitje për të relaksuar mendjen, për të ngritur disponimin tuaj dhe për të përmirësuar të menduarit tuaj krijues.

Vullnetar

Të bashkosh forcat me mikun tënd për të mbështetur një kauzë për të cilën të dy jeni të apasionuar është një mënyrë shumë e këndshme. Ju mund të dilni vullnetar në një bankë lokale ushqimore, strehimore për kafshë ose të ndihmoni në mbledhjen e fondeve për një lëvizje që është afër dhe e dashur për zemrën tuaj, transmeton Klankosova.tv.