Lajme

SHSKUK: 122 pacientë duke u trajtuar nga COVID-19

06/11/2021 13:31
nga:M K

Aktualisht në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, në klinikat COVID dhe në spitalet e përgjithshme janë duke u trajtuar 122 pacientë me COVID-19.

Prej tyre, 33 janë të konfirmuar me COVID-19 dhe 84 janë nën asistim të oksigjenoterapisë.

Njoftimi i plotë i SHSKUK:

Numri i pacientëve të shtrirë, sipas klinikave:

Klinika Infektive, 18 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 66 pacientë

Në spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 37 pacientë:

14 të konfirmuar pozitivë

17 me oksigjeno-terapi.

Numri i pacientëve të shtrirë, sipas spitaleve të përgjithshme:

Spitali i Prizrenit, 4 pacientë

Spitali i Pejës, 19 pacientë

Spitali i Gjilanit, 5 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 4 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 5 pacientë.

LEXO EDHE:

Ramush Haradinaj, Albin Kurtit prej kujt po fshehesh? VV-së, Serbisë, SHBA-së apo prej opozitës