Lajme

‘Shpërthen’ Pacolli: Urrejtja dhe nxitja kundër aleatit tonë më të madh është çmendurija e radhës!

06/06/2023 10:48
nga:Y I

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka thënë se është shqetësuese gjuha që po përdoret kundër Escobar dhe ambasadorit Hovenier nga përkrahësit e kryeminstrit Kurti, raporton Gazeta Blic.

Pacolli thotë se “urrejtja dhe nxitja kundër aleatit tonë më të sinqert dhe më të madh është. çmendurija e radhës”

“A e dini more që pa mbështetjën e ShBA.së Kosova nuk mund të ekziston si shtet i pavarur!!Pavarësisht se kush ju ndihmon në jetë, mirënjohja është detyrë. Ne kurrë nuk do të jemi në gjendje t’u a kthejmë aleatëve tanë atë qe ata bënë për ne por kurrë nuk duhet t’i lëndojmë apo mos të jem mirënjohës ndaj tyre” shkruan Pacolli raporton Gazeta Blic.

Reagimi i plotë: