Lajme

SHBA vazhdon “të rrëzojë dronët e lëshuar nga Irani që u lëshuan drejt Izraelit”

04/14/2024 01:26
nga:Gazeta Blic

Shtetet e Bashkuara po vazhdojnë “të rrëzojnë dronët e lëshuar nga Irani që u lëshuan drejt Izraelit”, tha të dielën një zyrtar amerikan i mbrojtjes.

“Në përputhje me angazhimin tonë të hekurt për sigurinë e Izraelit, forcat amerikane në rajon vazhdojnë të rrëzojnë dronët e lëshuar nga Irani që targetojnë Izraelin”, tha zyrtari.

“Forcat tona mbeten të vendosura për të ofruar mbështetje shtesë mbrojtëse dhe për të mbrojtur forcat amerikane që veprojnë në rajon”, shkruan CNN.