Sporti

Sergio Ramos mund të bëjë debutimin e tij për PSG’në ndaj Manchester Cityt në Ligën e Kampionëve

11/23/2021 10:37
nga:Lorik J

Sergio Ramos mund të bëjë paraqitjen e tij të parë në Paris Saint-Germain kur skuadra e Mauricio Pochettino të përballet me Manchester Cityn në Ligën e Kampionëve.

Transferimi i bujshëm i e mbrojtësit legjendar spanjoll në Parc des Princes nga Real Madridi është kapluar nga lëndimet dhe ai ende nuk ka arritur të luajë asnjë lojë me ekipin e tij të ri, përcjell GazetaBlic Sport.

Sidoqoftë, ai më në fund mund të vendoset në fushë për herë të parë, pasi ai është përfshirë në skuadër për t’u përballur me skuadrën e Pep Guardiolës.

Nëse ai do të luajë kundër kampionëve në fuqi të Premier League, do të ishte hera e parë që ai luan futboll që nga maji.

/GazetaBlic Sport