Lajme

Selmanaj thotë se VV’ja ka logjikë kundërkushtetuese: Demokracia është pengesa kryesore e këtij pushteti

06/25/2024 18:26
nga:G C

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj ka thënë se zanafilla e krejt problemit që pothuajse të gjitha vendimet e Qeverisë po rrëzohen nga Gjykata, sipas tij, është logjika kundërkushtetuese e VV’së.

Kështu u shpreh Selmanaj në një përgjigje për GazetaBlic.

“Zanafilla është tek logjika qeverisëse kundërkushtetuese dhe anarkike e LVV-së dhe partnerëve të saj qeverisës”, tha Selmanaj.

Tutje, sipas Selmanajt, demokracia është pëngesa kryesore e partisë aktuale.

“Demokracia për këtë pushtet është pengesa kryesore në rrugën e saj për ta deformu sistemin tonë shtetëror që bazohet në kushtetutshmëri dhe ligjshmëri”, tha Selmanaj për GazetaBlic.

Baraliu tregon faktorët kryesorë që po ndikojnë në Gjykatën Kushtetuese: Po merren vendime kontradiktore

Deklarata e Lajçakut, reagon PSD: Po vërtetohet se dëmi që Kurti i’a ka sjellë Kosovës, është shumë i madh

Shkarkimi i anëtares së Bordit të OSHP’së me propozim të Qeverisë, GJK: Vendimi anti-kushtetues