Sporti

Sarri konfirmon se ka pranuar katër oferta pune

05/20/2024 18:48
nga:E K

Që nga largimi i tij prej Lazios në muajin mars, Maurizio Sarri ka mbetur pa klub.

Disa ekipe kanë shprehur interesim për shërbimet e Sarrit. Vet trajneri ka zbuluar se ka marrë katër oferta pune.

“Unë jam i hapur për të gjitha projektet që më tërheqin. Deri më tani, të katër klubet që më kanë kërkuar janë nga jashtë – nga Premier League dhe La Liga. Varet nga mundësitë dhe cili projekt afatgjatë do të më tërheqë”, tha Sarri.

Në të kaluarën, Sarri ka drejtuar ekipe si Juventusi, Napoli e Chelsea.

Ai tash po lidhet me klube si Newcastle dhe Sevilla në javët e fundit.