Sporti

Sarri dhe përdorimi i dronit: një ‘mik’ për taktikat e tij tek Lazio

07/22/2021 14:26
nga:Lorik J

Maurizio Sarri shikon Lazion e tij nga lart.

Një këndvështrim tjetër për të studiuar më mirë taktikat e ekipit. Tekniku toskan bën përdorimin e dronit gjatë stërvitjeve. Ai është një nga të parët që përdori këtë lloj teknologjie në futboll, përcjell GazetaBlic Sport.

Sarri ngre dronin kur duhet të punojë në lëvizjet në terren. Sidomos nëse ai duhet t’i shpjegojë mbrojtjes se si të lëvizë. Në mëngjes provoni dy teste me mbrojtjen.

I pari ishte me: Marusic, Luiz Felipe, Patric dhe Kamenovic. E dyta me: Lazzari, Vavro, Radu, Hysaj dhe Fares.

Pastaj ishin mesfushorët dhe sulmuesit.

/GazetaBlic Sport