Geek

Samsung ka filluar prodhimin masiv të telefonave Galaxy S22

11/03/2021 14:11
nga:G C

Samsung po përgatitet për eventin e Janarit Unpacked, ku do të prezantojë serinë e telefonave inteligjentë Galaxy S22.

Sipas WinFuture, Samsung ka filluar prodhimin masiv të komponentëve për serinë Galaxy S22 dhe ka hasur në probleme të vogla.

Është e zakonshme të fillohet prodhimi i një modeli të ri dhe dihen disa detaje të tjera.

Informacionet e reja thonë se Samsung prodhon komponentë kryesisht për modelet Galaxy S22 dhe Galaxy S22 Plus, ndërsa prodhimi i modelit S22 Ultra ka prioritet versionin amerikan.

Sidoqoftë, të tre pajisjet janë ende në rrugën e duhur përpara nisjes në janar 2022, pavarësisht mungesës aktuale të çipit.