Sporti

Salah për kontratën e re: Dua të qëndroj, por gjithçka është në duart e drejtuesve

01/11/2022 13:22
nga:Mergim Rreci

Duke udhëhequr një nga sezonet e tij më të mira te Liverpool, me paraqitje të shkëlqyera dhe vendimtare, Mohamed Salah është ende pa rinovuar kontratën me Reds , me kontratën aktuale që përfundon në verën e vitit 2023.

Alarmet kanë rënë për klubin anglez, i cili nuk dëshiron të le të ikë ylli egjiptian, por bisedimet për vazhdimin e kontratës së tij kanë dalë kundër kërkesave të Salah, i cili do të kërkojë rritje rroge përtej asaj që duket e gatshme të ofrojnë drejtuesit e klubit, përcjell GazetaBlic Sport.

Në një intervistë për GQ Sport , Salah e trajtoi këtë çështje, duke u siguruar që vendimi përfundimtar të jetë tashmë në duart e klubit anglez dhe duke e bërë të qartë se dëshira e tij është të mbetet në shërbim të Reds .

“Dua të qëndroj, por gjithçka është në duart e Liverpool-it. Ata e dinë se çfarë dua dhe nuk po kërkoj asgjë të çmendur. Pyetja kur kërkohet diçka është nëse ka një hapje për të pranuar kërkesën duke marrë parasysh atë që kam bërë tashmë për klubin. Unë jam këtu për pesë vjet, e njoh shumë mirë klubin, i dua tifozët dhe tifozët më duan gjithashtu. Sa i përket menaxhmentit, ata e dinë mirë situatën dhe është në dorën e tyre”, ka qëlluar Salah.

Kujtojmë se sulmuesi egjiptian ka luajtur 26 ndeshje këtë sezon, në të cilat ka shënuar 23 gola dhe ka shtuar 9 asistime të tjera.

/GazetaBlic Sport/