Geek

Rrjedhin në internet fotografitë e dizajnit të ri të iPhone 14

08/29/2022 23:00
nga:G B

Një video e shkurtër e publikuar në faqen e mediave sociale kineze Weibo ka dhënë një sugjerim tërheqës se çfarë duhet të presim nga iPhone 14 i ri i Apple.

Apple pritet të zbulojë gjeneratën e ardhshme të iPhone në një ngjarje të transmetuar nga Apple Park më 7 shtator.

Kompania e shtatë më e madhe në botë njoftoi për ngjarjen me një imazh të qiellit, me yjet që përshkruan logon e Apple dhe fjalët “Far out”.

Informacioni më i fundit për gamën e iPhone 14 u bë në një video të Weibo të ripostuar në Twitter nga DuanRui.

Përshkrimi në videon e Weibo vuri në dukje se si përfundimi shkëlqyes i telefonit duket të jetë vjollcë vetëm nga këndvështrime të caktuara.

Ndryshimi i tonaliteteve të ngjyrave sigurisht që do të binte në sy. Apple thuhet se po planifikon të lëshojë gamën e re të iPhone në ngjyrë vjollce, blu, ari, grafit dhe argjend.

iPhone 14

iPhone 14