Cool

Rreth cilës moshë bie dëshira e një gruaje për burrin e saj?

08/07/2023 16:17
nga:Gazeta Blic

Sipas një studimi dëshira e një gruaja për burrin e saj bie pas moshës 40-vjeçare.

Hulumtimi tregon se gratë gjithnjë e më shumë preferojnë të shkojnë vetëm në dhomën e gjumit në jetën e mëvonshme.

Një teori tjetër thotë se ato humbasin interesin për një partner, derisa fertiliteti bie dhe bëhen më të sigurta për nevojat e tyre.

Në të kundërt, burrat vazhdojnë të kenë dëshirën e njëjtë për gratë edhe në të 70-at dhe 80-at e tyre, shkruan The Sun, transmeton Klankosova.tv.

Terapisti i seksit, Phillip Hodson tha se studimi zbuloi gjithashtu se partnerët luftojnë për të komunikuar nevojat e tyre.

Ekspertët mendojnë se burrat humbasin epshin e tyre rinor për gratë që shohin në rrugë dhe fokusohen te familja e tyre.