Sporti

“Ronaldo kishte katër ose pesë opsione në verë, Man United tregoi mungesë respekti”

10/02/2022 23:49
nga:E K

Ish-lojtari i Manchester United ka kritikuar klubin për qëndrimin e tij ndaj Cristiano Ronaldos.

Siç e dini, në verë portugezi priste të largohej nga radhët e Djajve të Kuq, por në fund mbeti në skuadër.

“Unë mendoj se klubi po tregon mungesë respekti ndaj Ronaldos. Duhet ta lironim këtë verë. Nuk është e drejtë të mbash një lojtar të tillë që të ulet në stol. Ronaldo është një nga lojtarët më të mëdhenj të të gjitha kohërave dhe ai kishte opsione gjatë verës. Deklaratat se askush nuk ka dashur të nënshkruajë me të janë absurde të plota. Ai kishte katër ose pesë mundësi”, tha Keane për Sky Sports pas derbit të Mançesterit.