Showtime

Rita Ora shfaq linjat e tonifikuara gjatë ushtrimeve fizike në palestër

09/15/2022 21:57
nga:G B

Ka qenë një periudhë e ngarkuar për artisten shqiptare me famë botërore, Rita Ora.

Në fillimi të muajit shtator, ylli i muzikës u rikthyer në Shqipëri për të mbajtur një koncert spektakloar.

Krahas përformancës, Rita gjithashtu vizitoi Liceun Artistik “Jordan Misja” dhe “Shtëpinë e Ngjyrave” ndërsa u nderua nga Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj me titullin “Naim Frashëri”.

Ndërsa, pas koncertit në Tiranë, krijuesja e hitit “Ritual” performoi në festivalin “Rock In Rio”.

Të gjitha këto angazhime kanë bërë që së fundmi, Rita t’i kushtoj kohë vetes dhe ushtrimeve fizike.

Ajo ka ndarë disa postime me fansat në llogarinë e saj në Instagram teksa shihet në palestër.

Në veshje sportive me ngjyrë të zeza dhe pa makijazh, artistja me renome ndërkombëtare dukej mahnitëse dhe në formë të mirë fizike.

Ndryshe, kujtojmë që javë më parë 31-vjeçarja kurorëzoi dashurinë me martesë me regjisorin, Taika Waititi në një ceremoni private.

Ndërsa, sa i përket muzikës, këngëtarja ka nisur punën për albumin e ri në të cilin do të përfshihet edhe një bashkëpunim me artisten tjetër shqiptare me famë botërore, Ava Max.