Kupa e Botës 2022

Reyna: Bellingham një lojtar dhe person i jashtëzakonshëm

11/25/2022 09:59
nga:E K

Talenti 20-vjeçar i sulmit amerikan është shndërruar në një nga lojtarët më premtues të SHBA-ve.

Edhe pse nuk mundi të paraqitej në ndeshjen e kaluar si tituall, kundër Uellsit, Reyna do të tentojë të shkelë mbi fushën e blertë ditën e sotme.

Në një intervistë të dhënë për gazetën prestigjoze spanjolle “Marca”, Giovanni Reyma flet me shumë dashamirësë, për shokun e tij të ekipit në Dortmund, anglezin Jude Bellingham, i cili është ndër mrotjësit më të kërkuar nga mediat italiane.

“E dua shumë. Ai është një lojtar i jashtëzakonshëm dhe një person i jashtëzakonshëm. Ne kemi një marrëdhënie të shkëlqyer.”,- është shprehur Reyna për shokun e tij të ekipit tek Dortmund./abcnews.al