Sporti

Real Madrid- Dortmund, formacionet e mundshme

12/06/2017 09:14
nga:Y.K

Në grupin H të Ligës së Kampionëve sonte zhvillohet ndeshje e fundit mes Real Madridit dhe Borussia Dortmundit.

Kjo ndeshje nuk ka ndonjë rëndësi të veçantë pasi skuadra spanjolle e ka të siguruar kualifikimin, derisa ajo gjermane nuk ka asnjë shanc, por do të kërkojë fitore së paku për të mbetur në Europa League pasi ka pikë të barabarta me Apoel Nicosia nga dy sosh.

Ja formacionet e mundshme të kësaj ndeshje:

Real Madrid: Navas – Carvajal, Ramos (c), Varane, Marcelo – Kroos, Casemiro, Modric – Isco – Ronaldo, Benzema

Dortmund: Bürki – Bartra, Sokratis, Toprak, Schmelzer (c) – Kagawa, Sahin, Guerreiro – Yarmolenko, Aubameyang, Pulisic

02/24/2018 18:20

Real Madrid – Alaves, BBC me nota të jashtëzakonshme (FOTO)