Sporti

Raportohet se Xavi Alonso mund të jetë trajneri i ardhshëm i PSG’së

05/25/2023 23:53
nga:Mergim Rreci

Tashmë është një emër tjetër në listën e pasardhësve të Christophe Galtier në komandën teknike të Paris Saint-Germain: Xabi Alonso.

Trajneri aktual spanjoll i Bayer Leverkusenit po konsiderohet si një opsion edhe nga drejtuesit e skuadrës franceze, përcjell GazetaBlic Sport.

Dhe ai përballet me konkurrencën nga… Jose Mourinho, me të dy trajnerët që u përballen në gjysmëfinalen e Europa League.