Lajme

Rama takohet me kryetarin e New Yorkut dhe atë të Bratisllavës, paralajmëron mundësi të reja për Prishtinën

09/21/2023 17:10
nga:G C

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka paralajmëruar projekte të reja për kryeqytetin.

Sipas tij, kjo meqë janë krijuar mundësi të reja bashkëpunimi, pas takimit që pati me kryetarët e kryeqendrave të mëdha botërore, si kjo me Eric Adams, kryetar i New Yorkut, dhe me kryetarin e Bratisllavës, Matus Vallo.

”Lajme të mira do të sjellim nga ShBA!

Dyert e kryeqytetit po hapen në gjithë botën nga krijimi i lidhjeve të reja mes Prishtinës dhe kryeqyteteve të tjera të botës, falë takimeve të shumta me kryetarët e kryeqendrave të mëdha botërore, si kjo me z. Eric Adams, kryetar i Neë Yorkut, dhe me kryetarin e Bratisllavës, z.Matus Vallo”.