Sporti

Rahoveci është kampion i Kosovës në hendboll

05/29/2024 20:48
nga:Mergim Rreci

Rahoveci është shpallur për herë të parë kampion në hendboll.

Rahovecianët e siguruan titullin duke e mposhtur Besa Famgas të mërkurën mbrëma në ndeshjen e dytë finale të playoff-it.

“Karagaçi” ishte arenë e finales së dytë, ku ishte një ndeshje dramatike.

Përndryshe, Rahoveci të shtunën e javës së kaluar në palestrën “Mizahir Isma”, në ambient të bukur sportiv dhe para një numri shumë të madh shikuesish, e mposhti Besa Famgasin në ndeshjen e parë me rezultat 34:30.