Lajme

“Qëndrojmë fort pranë Izraelit”, edhe Gjermania dënon sulmin e Iranit

04/14/2024 07:38
nga:G B

Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock dënoi sulmin e Iranit ndaj Izraelit dhe tha se ai rrezikon një rajon të tërë të zhytet “në kaos”.

“Ne e dënojmë sulmin e vazhdueshëm në termat më të fortë të mundshëm, duke rrezikuar të zhysim një rajon të tërë në kaos”, shkroi Baerbock në X.

“Irani dhe përfaqësuesit e tij duhet ta ndalojnë këtë menjëherë. Në këto orë, ne qëndrojmë fort pranë Izraelit”, shtoi ajo, raporton CNN.