Sporti

“Që nga Krishtlindjet ne jemi ekipi i katërt më i mirë”: Boehly thotë se po ndihet mirë me përparimin e Chelseat

05/15/2024 17:49
nga:Lorik J

Todd Boehly foli në Forumin Ekonomik të Katarit për Chelsean dhe pse ai beson se tifozët duhet të jenë të durueshëm për përparimin në klub.

Ai gjithashtu theksoi përmirësimin e formës së ekipit që nga dhjetori dhe mendon se janë në rrugën e duhur.

“Gjëja numër një është që ju duhet të jeni të durueshëm. Ju po krijoni diçka dhe prisni që ajo të bashkohet shumë shpejt, por realiteti është se çdo gjë vërtet e mirë kërkon pak kohë.

“Duhet të kesh vendosmërinë për të mos dëgjuar gjithë zhurmën dhe të qëndrosh i përkushtuar ndaj planit. Që nga Boxing Day, ne jemi skuadra e katërt më e mirë në Premier League. Kur shikon se çfarë po ndodh tani, ndihesh më mirë dhe më mirë”, përfundoi ai.

/GazetaBlic Sport