Lajme

Punëtori rrëzohet nga objekti ku ishte duke punuar në Fushë Kosovë, arrestohet pronari i firmës

06/18/2021 11:24
nga:Y I

Policia e Kosovës ka njoftuar se një punëtor është lënduar në vendin e tij të punës në Fushë Kosovë.

Rasti ka ndodhur dje, rreth orës 10:40, ndërsa i lënduari po merr tretman në QKUK.

“Viktima mashkull kosovar deri sa kishte qenë duke punuar ishte rrëzuar nga objekti dhe kishte pësuar lëndime trupore. Viktima është duke marrë tretman mjekësor në QKUK-së. Ndërsa është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pronar i firmës në të cilën viktima ka qenë duke punuar”, njofton Policia.