Kupa e Botës 2022

Punë e kryer, Guillermo Ochoa transferohet në Serie A

12/20/2022 17:15
nga:Mergim Rreci

Sipas Sky Sport Italia, kapiteni i Meksikës, Guillermo Ochoa do t’i nënshtrohet testeve mjekësore me Salernitana të enjten përpara një transferimi tek kjo skuadër.

38-vjeçari është në dispozicion si transferim i lirë duke qenë se kontrata e tij me Club America skadon më 31 dhjetor, përcjell GazetaBlic Sport.

Salernitana ka nevojë për një portier të ri pasi titullari i tyre i rregullt Luigi Sepe ka pësuar një dëmtim që do ta detyrojë atë të largohet gjatë gjithë janarit.

Ochoa pritet t’i nënshtrohet testeve mjekësore të enjten kur do të nënshkruajë kontratë deri në fund të sezonit.

Ai ishte kapiteni i Meksikës në Katar ku ndante dhomën e zhveshjes me mbrojtësin e Cremonese Johan Vásquez dhe anësorin e Napolit, Hirving Lozano.

Salernitana rifillon sezonin më 4 janar në një ndeshje në shtëpi kundër kampionit të Serie A, Milanit.

/GazetaBlic Sport/