Sporti

PSG po kërkon me ngulm Kvaratskhelian, e konfirmon agjenti i lojtarit

05/28/2024 17:30
nga:Lorik J

Paris Saint-Germain i ka vënë syrin anësorit të Napolit, Khvicha Kvaratskhelia dhe tashmë ka bërë një ofertë për lojtarin.

Sky Sport Italia raporton se Mamuka Jugeli, agjenti i Kvaratskhelia, konfirmoi ofertën nga PSG në një intervistë për Gazzetta dello Sport.

“Interesi nga Arabia Saudite për Kvaratskhelia nuk është i vërtetë. Ka interes dhe ofertë nga PSG, por gjithçka varet nga vendimi i Napolit dhe presidentit të tij”, ka thënë Jugeli.

Pas largimit të Kylian Mbappé si një transferim i lirë, PSG po kërkon të forcojë opsionet e tij sulmuese duke synuar ligën italiane. Gjigantët francezë kanë paraqitur një ofertë prej 100 milionë eurosh për Kvaratskhelia. Tani i takon Napolit, aktualisht në diskutime me trajnerin Antonio Conte, të vendosë nëse do ta pranojë ofertën.

/GazetaBlic Sport