Sporti

PSG – Borussia Dortmund, formacionet e mundshme

09/19/2023 11:34
nga:Mergim Rreci

Sonte fillon edicioni i ri në Ligën e Kampionëve.

Disa ndeshje interesante janë në program, me kryendeshjet në Itali e Francë, shkruan GazetaBlic Sport.

Milani dhe Newcastle përballen me fillim nga ora 18:45, atje ku pritet të jetë një takim shumë interesant në ‘San Siro’.

Në Francë, PSG e pret skuadrën e Borussia Dortmund, me trajnerin Luis Enrique që debuton në krye të parisienëve në Ligën e Kampionëve.

Ja formacionet e mundshme:

PSG: Donnarumma; Hakimi, Marquinhos, Skriniar, Hernandez; Zaire-Emery, Ugarte, Vitinha; Dembele, Kolo Muani, Mbappe

Borussia Dortmund: Kobel; Wolf, Hummels, Schlotterbeck, Bensebaini; Sabitzer, Can, Brandt; Malen, Haller, Reus 

/GazetaBlic Sport/