Geek

Pse disa njerëz vendosin të ikin nga rrjetet sociale?

10/02/2023 22:09
nga:G C

Vitet e fundit, disa njerëz të famshëm, por edhe persona të thjeshtë ose kanë çaktivizuar përkohësisht llogaritë e tyre në mediat sociale ose kanë zgjedhur të shkëputen përgjithmonë për një sërë arsyesh.

Ekspertët konsiderojnë se për shkak se këto platforma janë krijuar për të mbajtur vëmendjen e njerëzve, abstenimi mund të jetë një betejë e vështirë.

Shqetësimet për privatësinë, shëndetin mendor dhe vërshimi i dezinformatave janë vetëm disa nga faktorët që i motivojnë përdoruesit që të largohen nga rrjetet sociale.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.