Kupa e Botës 2022

Portugalia e nis me fitore Kupën e Botës, fiton ndaj Ganës

11/24/2022 18:58
nga:E K

Portugalia e ka nisur mbarë aventurën në Kupën e Botës.

Lojtarët e Santos arritën fitore me rezultat minimal 3-2 ndaj Ganës, shkruan GazetaBlic Sport.

Llogarinë e golave e hapi, Cristiano Ronaldo i cili realizoi nga penalltia në minutën e 65’të të takimit.

Për të barazuar rezultatin u përkujdes, Ayew i cili shënoi në minutën e 73’të me asistimin e Kudus.

Felix dhe Leao shënuan dy gola të shpejt në minutat 78 dhe 80 falë asistimeve të Bruno Fernandes.

Bukari realizoi për të vendosur epilogun e takimit në minutën e 89’të të duelit.

/GazetaBlic Sport/