Lajme

Policia jep detaje për aksidentin në Podujevë, tre të lënduar

10/20/2021 23:22
nga:M K

Një aksident trafiku ka ndodhur sonte rreth orës 22:00 në kilometrin e parë të magjistrales Merdar-Podujevë.

Në këtë aksident janë përfshirë dy vetura, ku për pasojë kanë mbetur të lënduar tre persona.

Lajmin e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Agron Borovci.

“Rreth orës 22:00, është raportuar për një aksident trafiku në rrugën “Gryka e Llapit” në Podujevë. Nga informatat e para bëhet e ditur se në aksident janë përfshirë dy automjete. Si pasojë e aksidentit deri më tani trajtim mjekësor kanë kërkuar tre persona të lënduar. Njësia rajonale e trafikut kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim lidhur me rrethanat e këtij aksidenti”, ka thënë Borovci.

Si pasojë e këtij aksidenti është mbyllur për qarkullim aksi i rrugës Merdar – Podujevë.

12/04/2021 21:32

Kapen 2 kilogramë heroinë në Gjilan, Policia e Kosovës arreston dy të dyshuar