Lajme

Policia jep detaje për aksidentin në Gjakovë ku vdiqën tre persona

04/17/2021 10:06
nga:M K

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në fshatin Raçë të Gjakovës, ku si pasojë tre persona kanë mbetur të vdekur.

Lajmin për GazetaBlic e ka konfirmuar Nusret Gjurkaj nga Policia e Kosovës për rajonin e Gjakovës.

Gjurkaj tha se aksidenti ka ndodhur rreth orës 07:40 në fshatin Raçë.

“Patrullat policore kane dalur ne vendin e ngjarjes ku kanë vërejtur se brenda veturës e cila kishte dalur jashtë rrugës kanë qenë 3 persona. Ne vendin e ngjarjes kane dalur ambulanta, zjarrfikëset , njësia e trafikut si dhe prokurori kujdestar. Nga ana e personelit mjekësorë ne vendin e ngjarjes është konstatuar se personat qe gjendeshin brenda veturës ishin pa shenja jete”, ka bërë të ditur zëdhënësi i Policisë në Gjakovë për GazetaBlic.

Ndërkaq në media është raportuar se tre viktimat janë nga Shqipëria.

LEXO EDHE:

Aksident i rëndë në fshatin Raçë të Gjakovës, tre të vdekur

/GazetaBlic/

05/10/2021 23:20

Familjarët përshkruajnë aksidentin e dy fëmijëve