Sporti

“Po të isha si ai, do të shkoja në Manchester United”, Carragher flet për Pochettinon

11/25/2021 10:10
nga:E K

Carragher dhe Henry e kanë këshilluar Pochettinon të largohet nga PSG nëse ka mundësi të nënshkruajë me Manchester United.

Carragher dhe Thierry Henry la të kuptohet se treshja e parë me yje të PSG-së është arsye e mjaftueshme për t’u larguar nga parisienët, përcjell GazetaBlic Sport.

Carragher dhe shoku i tij analist Thierry Henry shpjeguan pse mangësitë në mbrojtje të treshes së parë të PSG-së po e pengojnë Pochettino-n.

“Pochettino duhet të largohet nga klubi. Nëse ai ka mundësinë të shkojë në Manchester United. Unë do të largohesha nesër, dhe kjo është për shkak të atyre tre yjeve”, tha Carragher.

“Ne sapo pamë Paris Saint-Germain dy herë kundër Man City, një ekip në nivelin e tyre, i goditëm ata për dy ndeshje sepse nuk po marrin ndihmë në mbrojtje”, shtoi ai.

“Shikoni rekordin e mbrojtjes të Manchester United këtë sezon. Nuk po them vetëm se kjo varet nga Ronaldo; kjo varet nga i gjithë ekipi, organizimi, kudo. Por nëse nuk keni 11 lojtarë që luftojnë për njëri-tjetrin, në mënyrë intensive, siç shohim skuadrat e tjera të mëdha, do e keni të vështirë të fitoni”, përfundoi ai.

/GazetaBlic Sport/