Sporti

Lëndimi i Marco Verrattit, mësohet koha se sa do të mungojë ai

11/25/2021 23:26
nga:Mergim Rreci

Marco Verratti thuhet se do të jetë jashtë fushës edhe për tre javë të tjera pasi mesfushori i Paris Saint-Germain pësoi një dëmtim muskulor.

Ai pësoi një dëmtim të fundit muskulor gjatë seancës stërvitore të martën, përcjell GazetaBlic Sport.

Sipas raportit të fundit nga L’Equipe, Verratti ka një dëmtim në kuadricep dhe do të jetë jashtë fushës për rreth tre javë.

Verratti ka bërë vetëm tetë paraqitje konkurruese në nivel klubesh deri më tani këtë sezon, gjashtë në Ligue 1 dhe dy në Champions League, për 601 minuta futboll.

Ai gjithashtu humbi të dyja ndeshjet e fundit kualifikuese për Kupën e Botës për Italinë kundër Zvicrës dhe Irlandës së Veriut.

/GazetaBlic Sport/