Sporti

“Plas” në Spanjë, Mbappe kontakton Realin dhe shpreh keqardhje që rinovoi me PSG-në

03/11/2023 23:43
nga:E K

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar këtë të shtunë në Spanjë.

“Marca” raporton se sulmuesi i Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe, është penduar që rinovoi kontratën me klubin francez.

Madje më tej shtohet se Mbappe ka kontaktuar Real Madrid përmes përfaqësuesve të tij për ta informuar klubin spanjoll për keqardhjen që ndjen që nuk pranoi të transferohej te ta.

Nëse vërtetohet ky lajm atëherë në shtëpinë e PSG-së do të “plaste një bombë e madhe”.