Sporti

Pioli: Paraqitja jonë ishte e pamjaftueshme

03/19/2023 10:11
nga:E K

Milan ka pësuar humbje dje ndaj Udineses.

Kampioni në fuqi i Italisë u mposht nga Udinese me rezultat 3-1, shkruan GazetaBlic Sport.

Pas ndeshjes Pioli u shpreh i zhgënjyer me paraqitjen e skuadrës së tij.

“Pati shumë momente në ndeshje që ndikuan në rezultat. Paraqitja jonë ishte e pamjaftueshme, për cilësinë dhe energjinë që dhamë në fushë. Episodet peshojnë shumë dhe të përfundonim pjesën e parë në barazim padyshim që do të ishte më mirë. Ne nuk ishim një ekip i tillë për të marrë një rezultat ndryshe. Duhet dhe duhet të bëjmë më mirë.”- u shpreh Pioli në fjalën e tij.