Euro2024

Pesë skuadra sigurojnë raundin 1/8 e EURO 2024, përcaktohet çifti parë

06/25/2024 09:26
nga:Sh R

Faza e grupeve është drejt fundit, teksa mbrëmja e të hënës përcaktoi edhe çiftin e parë të raundit të 1/8-ve.

Zvicër-Itali është ndeshja e parë e konfirmuar, me “helvetët” që u pozicionuan në vendin e dytë të Grupit A, teksa kampionët në fuqi u renditën po në vendin e dytë, por në Grupin B.

Ndërkohë, deri më tani janë kualifikuar edhe Gjermania, Spanja dhe Portugalia që do të presin edhe pak për të mësuar zyrtarisht rivalët e tyre.