Lajme

Përgatituni, ky është parashikimi i motit për sot dhe ditët në vijim

05/27/2021 07:09
nga:M K

27.05 – Vransira dhe intervale me diell gjatë ditës. Pasdite dhe në mbrëmje priten zhvillime të shtrëngatave me shi. Vende-vende reshjet do të jenë mjaft intenzive, e nuk përjashtohet mundësi edhe për breshër.

28.05 – Vransira me të reshura shiu që nga orët e mëngjesit, që shoqërohen edhe me bubullima gjatë ditës. Të reshurat pritet të pushojnë deri në mbrëmje.

29.05 – Kryesisht me diell dhe jo aq ngrohtë. Herë herë me vransira kalimtare, por pa mundësi për të reshura.

30.05 – Paradite pjesërisht vranët, e gjatë ditës vransirat shtohen. Në mbrëmje priten të reshura shiu.

31.05 – Ftohtë, kryesisht me vransira e kohëpaskohe me reshje shiu.

Temperaturat e ajrit gradualisht në rënie, minimalet zbresin deri në 7C në fundjavë, e maksimalet nga 25C ditën e enjte, zbresin në 17C ditën e premte, për të shënuar një rritje të lehtë në fundjavë përreth 20C.

Era do të fryj e lehtë dhe mesatare kryesisht nga krahu verior 2-11m/s.

Shtypja atmosferike fillimisht në vlera të larta, e të enjten me tendencë të rënies. /PW/

LEXO EDHE:

3195 raste aktive me koronavirus në Kosovë